A- A A+
Styl normalny Wysoki kontrast
Zaloguj

Zaloguj się

Nazwisko *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
Email Drukuj

Konkursy literacki i fotograficzny w ramach XI Dni Jana Pawła II

Konkursy literacki i fotograficzny w ramach XI Dni Jana Pawł...
fot.Grzegorz Gałązka
fot.Grzegorz Gałązka

Dwa konkursy – literacki i fotograficzny – będą towarzyszyć XI edycji Dni Jana Pawła II, które potrwają w Krakowie od 7 do 9 listopada. Tematem prac konkursowych jest miłosierdzie, które jest również hasłem tegorocznych Dni Jana Pawła II.

 

Program Dni jest w przygotowaniu. W zamyśle organizatorów – uczelni wyższych z Krakowa i Małopolski – wydarzenie ma upamiętniać postać św. Jana Pawła II i popularyzować jego dziedzictwo w społeczności akademickiej Małopolski.

Dniom towarzyszyć będą dwa konkursy. Tematem obu jest miłosierdzie. Jak podają organizatorzy, literacki jest przeznaczony dla studentów i doktorantów. Prace należy złożyć w biurze informacji i promocji Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II (UPJPII), lub nadesłać na adres tej uczelni, do 23 września.

Zgodnie z regulaminem, uczestnicy muszą napisać analizy tekstów Karola Wojtyły, rozwinąć jego myśli lub odnieść się do nich. Praca nie może liczyć więcej niż 30 tys. znaków razem z przypisami.

Zdobywca pierwszego miejsca pojedzie na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i otrzyma 2 tys. zł. Druga nagroda to pielgrzymka do Rzymu i 1 tys. zł. Osoba, która zajmie trzecie miejsce, otrzyma 1 tys. zł.

 

Ogólnopolski konkurs fotograficzny organizuje Politechnika Krakowska (PK) zarówno z myślą o profesjonalnych fotografach, jak i o amatorach.

Zainteresowani do 15 października muszą złożyć prace w dziale promocji PK lub nadsyłać je na adres uczelni.

Uczestnik może przesłać na konkurs maksymalnie cztery fotografie lub kompozycje fotograficzne, nawiązujące do miłosierdzia.

Na autora najlepszego zdjęcia czeka 1,5 tys. zł. Za drugie miejsce zostanie przyznane 1,2 tys. zł, a za trzecie – 1 tys. zł.

Mottem ubiegłorocznych, X Dni Jana Pawła II była „świętość”.

 
Źródło:
 

Aktualności

Katedra w Kolonii otrzyma wkrótce nową relikwię św. Jana Pawła II, która zastąpi skradziony w czerwcu fragment tkaniny z kroplą krwi papieża - poinformowała we wtorek archidiecezja kolońska. Relikwia...
Jak każdego roku stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przygotowują w Krakowie obchody Dnia Papieskiego. 9 października będziemy przeżywać już jego szesnastą edycję, tym razem pod hasłem „...
Chrzest Polski, polscy święci i powstanie „Solidarności” w cieniu niezwykłych losów Jana Pawła II – to treść wystawy Muzeum Historii Polski i Centrum Myśli Jana Pawła II, którą można obejrzeć na Krak...
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd